Godziny otwarcia całą dobę (w sezonie letnim)
8.00 do 22.00 (rezerwacja tel.)
Zadzwoń do nas +48 604 270 275 +48 602 694 802
Napisz do nas kontakt@ambervilla.com.pl

Atrakcje

PLAŻA

Miejscowość Chłopy może poszczycić się czystą i szeroką plażą, która zachęca odwiedzających ją turystów do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży znajduje się pas wydm otoczony sosnowym lasem, który korzystnie wpływa na mikroklimat Chłopów. Idąc plażą około 2 km na zachód możemy dojść do pobliskiej miejscowości Sarbinowo. Natomiast udając się w przeciwną stronę ok 7 km dotrzemy do miejscowości Mielno. W miejscowości Chłopy, blisko plaży można znaleźć noclegi o różnorodnym standardzie i za niewielkie pieniądze. Pensjonat Amber Villa jest tego dobrym przykładem, gdzie czekają na Państwa pokoje i domki, bezpieczeństwo i wiele atrakcji na terenie bazy noclegowej.

amber_villa_chlopy_plaza_i_morze

PRZYSTAŃ RYBACKA I PIĘKNE MOLO

Przystań rybacka jest położona przy plaży w centrum miejscowości Chłopy. Na plaży stoją kolorowe kutry rybackie, które są często odwiedzane przez letników pragnących zjeść rybę prosto z morza – w smażalniach przy plaży można zjeść świeżo złowioną, smażoną lub wędzoną rybę.

SKARBNICA WIOSKI RYBACKIEJ W CHŁOPACH – MUZEUM

Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach została oddana do użytku w 2019 r. Jest to multimedialna przestrzeń prezentująca lokalne pamiątki oraz historię rybactwa. W budynku znajdują się pamiątki związane z tradycjami rybackimi, ekspozycje poświęcone Morzu Bałtyckiemu, ekologii oraz środowisku morskiemu. ( https://skarbnicachlopy.pl/ )

fot. https://forumkoszalin.treespot.pl

ZABYTKOWA MIEJSCOWOŚĆ

Chłopy jako całość miejscowości są wpisane do rejestru zabytków ze względu na zachowany tutaj stary układ zabudowy oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Układ urbanistyczny Chłopów składa się z 7 ulic przy których stoją zabytkowe domy.

LATARNIA MORSKA W GĄSKACH

b7_gaskiLatarnia w Gąskach oddalona o kilka kilometrów od Chłopów, została zbudowana pod koniec XIX wieku i osiąga wysokość ponad 40 metrów. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. U podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia w miejscowości Gąski została wpisana do rejestru zabytków. Latarnia Morska Gąski / ul. Gąski 41, 76-034 Sarbinowo / tel. 604 803 266 | Szerokość geograficzna (Y): N 54° 14′ 14.895″ Wysokość geograficzna (X): E 15° 55′ 11.1462″

JEZIORO JAMNO

Jezioro Jamno jest jedną z głównych atrakcji gminy Mielno. Mielno i Unieście położone są na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno i Bałtykiem. Jezioro pozwala na uprawianie sportów wodnych oraz wędkarstwa. Dominującymi gatunkami ryb w wodach Jamna są: leszcz, sandacz, węgorz europejski. Pozostałymi gatunkami ryb występującymi w jeziorze są: szczupak pospolity, lin, karaś, okoń europejski, płoć, krąp, jazgarz, troć wędrowna. W Jamnie występuje minóg rzeczny, który jest gatunkiem ściśle chronionym w Polsce. Amatorzy wędkowania muszą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie, które upoważnia do wędkowania na spining oraz na dwie wędki na obszarze jeziora Jamno. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140 metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. W sezonie wyrusza z stąd w rejs po jeziorze stateczek wycieczkowy „Mila”.

30

SZLAK TURYSTYCZNY

amber_villa_chlopy_bike_the_baltic_trasa_rowerowa_turystycznaOznaczony czerwonym kolorem nadmorski szlak turystyczny ma długość około 39 kilometrów a jego trasa przebiega z Pleśna przez Gąski – latarnia, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy do miejscowości Dąbki. Jest on fragmentem międzynarodowego szlaku z początkiem we Francji, który biegnie nadmorskimi miejscowościami i plażami Europejskim.

Oraz wiele innych… Musisz przyjechać aby się przekonać!


Reportaż o miejscowości Chłopy…